וירוס הקורונה – עדכון #34 – 04/01/2022

אל: קהילת בית הטכניון, 

שלום, 

במסגרת מערך ההתגוננות מפני נגיף הקורונה ובפרט מפני נגיף האומיקרון, החלטנו להציב עמדה למכירת ערכות לבדיקה עצמית לסטודנטים ועובדים בטכניון ובמוסד הטכניון.  העמדה תופעל החל ממחר ה-  5.1.22 בין השעות 08:00 – 14:00 בכניסה הראשית לבניין אולמן בלב הקמפוס.  ניתן לרכוש ערכה אחת ליום לשימוש עצמי בעלות מסובסדת של 10 ₪ בלבד.  רכישת הערכה מתבצעת אך ורק דרך יישומון הטכניון בהליך פשוט ויעיל ללא צורך בשימוש במזומן.  במקום לנסוע לנקודות בדיקה מרוחקות ולעמוד שעות ארוכות בתור, כל מי שחש צורך להיבדק יוכל לעשות זאת במהירות ובנוחות ע”י שימוש בערכות האלו.  בהזדמנות זאת אודה לאגף הרכש על המהלך המהיר של רכישת הערכות, לאגף המחשוב על ההתאמה המהירה של אפליקציית הטכניון ולאגודת הסטודנטים אשר לקחה על עצמה את הפעלת העמדה.  אנחנו שוקלים כעת אפשרות להציב עמדות כאלו בנק’ נוספים (כולל בפקולטה לרפואה בקמפוס בת גלים) – ככל שהדבר יתאפשר נשלח הודעה בהתאם. 

לתשומת ליבכם, אם קבלתם חלילה תשובה חיובית, אתם מתבקשים לעזוב את הקמפוס באופן מידי ולהיכנס לבידוד.  דיירי מעונות נדרשים לדווח למשרד המעונות ולתאם מולם את הכניסה לבידוד.

הבדיקה היא לשם אינדיקציה עצמית, תוצאה חיובית מחייבת בדיקת PCR בעמדות פיקוד העורף או בקופות החולים השונות.

כפי שנכתב במכתב שנשלח אתמול לסטודנטים ולסגל האקדמי ע”י המשנה הבכיר לנשיא, פרופ’ רבינוביץ, אנחנו ממשיכים להפעיל את מתכונת ההוראה והמחקר בטכניון ללא שינוי.  מאוד חשוב לכולנו שפעילויות הליבה האלו לא ייפגעו.  כדי לעמוד במטרה זו, אני מבקש מכולם להקפיד הקפדה יתרה על עטיית מסיכות בחללים סגורים, הימנעות ככל הניתן מהתקבצות בשטחים צפופים והעברת פגישות עבודה רבות משתתפים לזום בכל מצב בו הדבר אפשרי.  יש להפעיל שיקול דעת ולגלות אחריות אישית כדי לשמור על ריחוק חברתי ולצמצם את אפשרויות ההדבקה.

אנחנו עוקבים מקרוב אחר מצב התחלואה ומשתדלים לנטר כל אירוע של הדבקה. אנא עזרו לנו ע”י דיווח בזמן אמת על כל מקרה של חולה מאומת – סטודנטים דרך אס”ט ולשכת דיקן הסטודנטים או ראש המנהל / מזכירות הוראה בפקולטה בה הם לומדים; סגל אקדמי וסגל הוראה דרך ראש המנהל בפקולטה ועובדים בסגל המנהלי דרך מחלקות משאבי אנוש בטכניון או במוסד הטכניון. ריכוז המידע נעשה במשרדה של הסמנכ”ל לתפעול והמעקב אחריו עוזר לנו לקבל החלטות מתאימות בתוך הדינמיקה של התפתחות המחלה אותה קשה כמובן לחזות מראש.

הגל החמישי מכה בנו בימים אלו בכל עוזו אבל, כפי שגולשי הגלים בים צוברים ניסיון ראשוני עם גלים נמוכים בטרם יתמודדו עם הגלים הגבוהים, כך גם אנחנו למודי ניסיון עם גלי הקורונה הקודמים ויודעים טוב יותר איך לכלכל את מעשינו.  כולנו תקווה שתוך שבועיים-שלושה נראה דעיכה משמעותית בקצב התפשטות האומיקרון ובמקביל יגדל מאוד מספר המתחסנים בחיסון רביעי ושתי התפתחויות אלו תאפשרנה לנו לחזור לסוג של שגרה טובה יותר כבר בפברואר הקרוב. 

בברכת בריאות טובה,

בועז